DOROTA WAŚKO – CZOPNIK

Lekarz, gastroenterolog i dietetyk

    Dr hab. n. med. lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog, dietetyk, autorka ponad stu publikacji medycznych i książek z zakresu gastroenterologii, dietetyki i żywienia, doradca do spraw żywienia i dietetyki w sporcie.

    Autorka artykułów w czasopismach sportowych, konsultant dietetyczny w Triathlon Club Wrocław oraz Centrum Treningowo-Dietetycznego EVOLUTION, wykładowca licznych konferencji medycznych, gastroenterologicznych, dietetycznych oraz dotyczącej żywienia sportowców. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jako lekarz, gastroenterolog i dietetyk zdaje sobie sprawę jak ważne w życiu człowieka jest zdrowe i zrównoważone odżywianie, a tym bardziej u osób zajmujących się aktywnie sportem.

    Pacjenta traktuje indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb i ewentualnych problemów zdrowotnych oraz aktywności fizycznej (zwłaszcza zaburzenia metaboliczne, w tym insulinooporość, hipoglikemia reaktywna, choroba Hashimoto, nietolerancje pokarmowe) oraz zaspokojenia potrzeb organizmu na podstawowe makroskładniki pokarmowe w sposób jak najbardziej naturalny, opierając się na produktach ogólnodostępnych i nieprzetworzonych.